karel.hynst@re-max.cz +420 604 533 466

Slavkov u Brna: prodej historického nájemního domu na hlavním náměstí ve městě

Je to dvoupodlažní měšťanský dům postavený v řadové zástavbě na hlavním náměstí. Budova s ozdobnou fasádou a s průjezdem do dvora se nachází v centru města na Palackého náměstí. Nájemní dům je průběžně udržovaný a patří mezi nejstarší stavby ve městě, podle archivních materiálů byl postaven před rokem 1720. Nemovitost je částečně podsklepená (renesanční klenba) a dále k ní patří garáž, studna a rozlehlá rovinatá zahrada na ploše 677 m2, kde je posezení pod pergolou.

Dispozice jednotlivých podlaží
V přízemí nemovitosti jsou 4 nebytové prostory a 2 byty. V patře se nachází dalších 5 bytů. Okna 2 bytů orientovaných na náměstí (na západ) jsou dřevěná Eurookna, okna ostatních bytů směřujících do vnitrobloku (dvora) jsou plastová. Některé z bytů jsou po rekonstrukci, byty jsou vybaveny kuchyňskou linkou, topením, sanitárním vybavením koupelny a WC. V prostorném podkroví je možné zbudování dalších obytných prostor cca 100-150 m². Pod domem se nachází historické sklepení s cihelnou valenou klenbou, stavba vybízí k rezidenčním či jiným podnikatelským záměrům. Do domu vede průjezd (šířka 2,8 m, výška 3 m). Dále je zde dvůr s průchodem na zahradu, garáž a venkovní sklepy.

Nebytové prostory v přízemí:
obchod 1 s kanceláří a skladem 106 m² (dnes prodejna hraček, provozuje majitel)
obchod 2 se zázemím 40 m² (zlatnictví s nájemní smlouvou)
sklad 1 – 36 m², sklad 2 – 22 m² – přístupné ze dvora
Bytů je celkem 7:
v přízemí – 2+kk (31 m²), 1+1 (33 m²)
v patře – 3+kk (55 m²), 2+kk (80 m²), 2+1 (55 m²), 2+1 (95 m²) a 3+kk (60 m²)
1 nebytový prostor a některé byty jsou pronajaté, jiné byty volné, ostatní prostory provozuje majitel.

Z historicko architektonického pohledu se jedná o původní klasicistní měšťanský dům s renesančním jádrem upravený v období historismu. Hlavní průčelí bylo ve 2.polovině 20.století upraveno pro potřeby komerčního využití, ve stejném období byly také adaptovány byty, které byly za posledních 30 let modernizovány (elektrické bojlery, vytápěcí technologie, okna, podlahy, vnitřní dispozice – sádrokarton). K dispozici jsou historické fotografie, stavební plány (r.1981) a jiné stavebně historické informace.

Ostatní a jiné plochy
Celková plocha pozemků je 1.450 m², z toho jednotlivé typy ploch vycházejí takto:
– 873 m² – zastavěná plocha a nádvoří – dům, nádvoří, garáž, přístavky
– 677 m² – zahrada s ovocnými a okrasnými stromy, záhonky nájemníků
– celková užitná plocha domu v přízemí je cca 270 m² z toho nebytové prostory 206 m² a 2 byty 64 m²
– celková užitná plocha v 5 bytech v poschodí je přibližně 350 m²

Technologie / Inženýrské sítě
Napojeno na městskou kanalizaci a vodovod. Studna s užitkovou vodou má hloubku 5 m, vodní sloupec 2 m. Elektřina 380 V, jistič 3 x 25 (sazba C25d), ohřev vody řešen v obchodech průtokovým ohřívačem, v bytech elektrický bojler. Topení je zajištěno elektrickými přímotopy, akumulačními kamny, v 1 bytě kamna.