karel.hynst@re-max.cz +420 604 533 466

Deštná u Letovic: prodej menšího domu s pozemkem o rozloze 1 ha

Jednalo se o starý neudržovaný dům se sklepem, s velkou zahradou a dalšími navazujícími pozemky v místní části Rumberk. Deštná – obec, kde můžete bydlet, relaxovat, podnikat, vychovávat děti, setkávat se s přáteli a prožít zde šťastný kus života.

Strav domu

Samostatně stojící dům (cca r.1900) je ze smíšeného zdiva, půdorys cca 11x 4m, nerekonstruovaný. V domě jsou trámové stropy, sedlová střecha, dřevěná okna. Koupelna není. Nutná rekonstrukce a vybudování sociálního zázemí. Dům má zastavěnou plochu 44 m2, dispozice 2+1. Na pozemku je několik dalších menších staveb a zemní sklep.

Celková plocha souboru pozemků je 10.491 m2, z toho jednotlivé typy ploch vycházejí takto: – 354 m2 – zastavěná plocha – vlastní dům, nádvoří a menší stavby (kůlna, chata, včelín) – 2.106 m2 – zahrady s ovocnými stromy (jabloně – staré odrůdy, švestky, třešně) – 8.031 m2 – ostatní plochy – další travnaté plochy se stromy (převážně smrky, borovice, jedle) a skála (bývalý lom) Horní poloviny ploch leží na jihozápadním svahu, přístupné z veřejné komunikace. Většina pozemků je oplocená.

Inž. sítě / technologie

Veřejný vodovod, plyn, elektřina 380 V. Na odpady je nutné vybudovat jímku.

Lokalita

V obci je ZŠ (1.st.), MŠ, obchod, restaurace, sokolovna. Veřejná doprava je zajištěna v rámci IDS (bus), Letovice 5 km, Brno 53 km. V okolí jsou hluboké lesy, zurčící potoky, cyklostezky. Pro svoji pěknou polohu a přírodní scenérie je zdejší kraj velmi vyhledávaný. Dominantou je místní kostel sv. Petra a Pavla. Fungují zde spolky dobrovolných hasičů, myslivců a včelařů.