karel.hynst@re-max.cz +420 604 533 466

Brno: prodej řadové garáže a staršího bytu 3+1 s balkonem, ul. Jílová

V průběhu března jsem zrealizoval prodej bytu v osobním vlastnictví (OV) v dispozici 3+1 v zatepleném panelovém domě, 5.np/8 (výtah), s bytem byl prodána i nedaleko stojící garáž na ulici Horní. Jedná se o klidné místo, kde můžete spokojeně žít, vychovávat děti a najít nové přátele.

Dispozice / stav bytu
Podlahová plocha bytu je 54 m2, 3 pokoje: 9 m2 (výstup na balkon), 15 a 12 m2, kuchyň 9 m2, předsíň 5 m2. Oba menší pokoje jsou neprůchozí, nejsou vybaveny stropním světlem (pouze zásuvky). V koupelně je sprchový kout, umyvadlo a menší vanička, WC je samostatné. Byt je obyvatelný, je však určen k celkové rekonstrukci, původní jádro, na podlaze v pokojích parkety, v kuchyni lino, ve všech místnostech jsou plastová okna se žaluziemi, k dispozici balkon 2 m2, sklep 1 m2 v suterénu. Orientace okna kuchyně a menšího pokoje je na východ (směr Vídeňská), obývací pokoj směřuje na jih, balkon míří na západ. Dostatek úložných prostor.

Technologie / vybavení
Ústřední topení a vlastní měření spotřeby energií. Možnost napojení na internet a kabelovou TV (UPC, Netbox), STA. V kuchyni je plynový sporák.

Náklady na bydlení dle posledního vyúčtování z r. 2019-20:
elektřina – skutečné (reálné) náklady – 5.700 Kč/rok
plyn – skut. náklady – 2.900 Kč/rok, topení a voda teplá – 20.000 Kč/rok
voda studená / stočné – 8.000 Kč/rok
ostatní služby – 2.800 Kč/rok – společná elektřina, úklid, údržba výtahu
provozní náklady – 8.100 Kč/rok – pojištění, správa domu a pozemku
celkem asi 4.900 Kč/měs/2 osoby, z toho fond oprav (FO) je 973 Kč/měsíčně

Stav domu
Nosná konstrukce domu je betonová, zateplený obvodový plášť a střecha. Dům je po revitalizaci (2006-2019) – zateplení, opravený výtah, vchodové dveře, železné balkony, stupačky (voda, odpady v plastu), systém jednotného klíče, elektrorozvody a čidla. V domě jsou k dispozici kočárkárna, možnost využívání oploceného pozemku za domem. Dům je čistý, Společenství vlastníků se o dům dobře stará. V těsné blízkosti je mateřská škola, dětské hřiště. Pozemek pod domem je ve vlastnictví státu.