karel.hynst@re-max.cz +420 604 533 466

Pozořice: prodej menšího rodinného domu s dvorkem

Jednalo se o menší rodinný dům určený k celkové rekonstrukci se zahrádkou v Pozořicích. Pozořice – městys, kde můžete bydlet, chalupařit, vychovávat děti, najít si zde nové přátele a prožít pěkný kus života.

Stav domu / dispozice
Původní stavba (2+1) asi z r. 1910, má zastavěnou plochu 72 m2, celková plocha pozemku 163 m2, ul. šíře 17 m. Jedná se o polořadový dům ze smíšeného zdiva, který nebyl zásadně rekonstruován, půda je vyklizená. Střecha – původní krov, pálená taška (1960), asfaltový šindel na části přístavby. Stropy trámové, podlahy – trámové, beton, koberce, dlažba. Lze rozšířit o pokoj v podkroví. Dům je obyvatelný, průběžně udržovaný.

Dispozice
– zděný dům (72 m2, světlá výška 2,5 m): 2 pokoje (16 a 14 m2), kuchyň 12 m2, komora (možnost pro vybudování koupelny) s přístupem na půdu, chodba
– přístavba (40 m2, světlá výška 2,1 m): veranda, pokoj 12 m2, koupelna (6 m2, vana umyvadlo), WC zvlášť, sklad, dílna

Inž. sítě / technologie
elektřina, plyn, obecní splašková kanalizace, voda z obecní studny (není pitná), možnost připojení na obecní vodovod. Ústřední topení zajišťuje plynový kotel BAXI, ohřev vody – el.bojler v koupelně, průtokový ohřívač v kuchyni. V kuchyni plynový sporák.

Zelené a ostatní plochy / omezení
Před domem je obdělávaná předzahrádka asi 30 m2, její přední část směřující do ulice leží na obecním pozemku. Průchozí chodník kolem domu vede k sousednímu domu vzadu a je zatížen věcným břemenem pro právo průchodu majitele domu čp 115.

Lokalita
Městýs Pozořice má veškerou občanskou vybavenost (školy, obchody, kostel, retaurace, sokolovna). V okolí jsou cyklostezky a turistické trasy. Dopravní dostupnost autem (po D 1), autobusem – Brno 15 km, Vyškov 20 km. Čím se kochat v Pozořicích? Třeba kostelem Nanebevzetí Panny Marie, přírodou lesy v blízkosti kopců Velké Baba a Kněží hora, v sousedních Kovalovicích je oblíbený přírodní koupací biotop.